Аспіранти спеціальності 032 апробують результати наукових досліджень
Кафедра історії України забезпечує підготовку десяти аспірантів, які є здобувачами третього освітньо-наукового рівня за спеціальністю Історія та археологія (гарант освітньо-наукової програми проф. Юрій Волошин). Одним з пріоритетних напрямків дослідницької роботи аспірантів-істориків є апробація результатів наукових досліджень. Такі можливості дає участь у наукових конференціях, семінарах, круглих столах, у ході роботи яких молоді дослідники здобувають досвід публічних виступів, участі в дискусіях, компетентності оратора і дискутанта.
Упродовж першого семестру 2020-2021 навчального року аспіранти, які працюють у царинах домодерної й модерної історії, брали участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні проблеми національно-культурної ідентичності: регіональний вимір» (24-25 вересня 2020 р., м. Полтава), організованої кафедрою історії України спільно з ІМФЕ імені М.Т. Рильського. У її програмі було виокремлено секцію «Дитинство у традиційному українському суспільстві: матеріальна культура, уявлення та репрезентація джерел». Її учасники, а серед них науковці, викладачі, аспіранти, магістранти факультету історії та географії ПНПУ, розглядали проблеми в розрізі державної наукової теми «Дитина й дитинство у державно-правовому регулюванні, релігійних нормах та народних уявленнях середньовічної і ранньомодерної України (ХІ – ХVІІІ ст.), яка виконується на кафедрі історії України (кер. проф. Ігор Сердюк). Аспіранти першого та другого року навчання Р. Підпалий та А. Подгорна виступили з повідомленнями «Особливості інформації про хрещення дітей у метричних книгах ХУІІІ – ХІХ ст. із фондів ДАПО» та «Епідемічні хвороби та дитяча смертність у домодерній Україні».
Аспіранти, теми досліджень яких зосереджені у межах ХХ століття, стали також учасниками Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні соціо-культурні процеси: компетентнісно-аксіологічний аспект» (28-29 жовтня 2020 р., м. Полтава) та V Всеукраїнській науково-практичній конференції «Документо-інформаційні комунікації в умовах глобалізації: стан, проблеми і перспективи» (25 листопада 2020 р., м. Полтава). В останній конференції взяли участь аспіранти Ю. Кочук, О. Караулов, Г. Сьомін (наук. кер. проф. Л. Бабенко), А. Федорченко, Т. Татаріна (наук. кер. проф. Р. Сітарчук). Програма зорієнтована, серед іншого, й на дослідження бібліотечної, архівної та музейної галузей в умовах розвитку інформаційного суспільства. Аспіранти завершили вивчення курсів «Джерела модерної історії України та методи роботи з ними» і «Сучасна історіографія модерної історії України», які орієнтовані на опанування компетентностей науковця-дослідника, самостійного пошуку джерел інформації і роботи з пошуковими інформаційними системами. Тож і теми виступів та публікації були присвячені ролі інформаційних технологій у збереженні документальних ресурсів архівів радянських спецслужб, епістолярії остарбайтерів у фондах ДАПО, специфіці кінодокументальних джерел, джерелам усної історії новітньої доби тощо. Участь аспірантів у роботі наукових форумів є хорошою школою наукового зростання.