Розширюємо освітні можливості магістрантів спеціальності 031 Релігієзнавство
На факультеті історії та географії здійснюється реалізація освітньої програми «Релігієзнавство» за спеціальністю 031 Релігієзнавство, гарантом якої є професор кафедри історії України, перший проректор ПНПУ Роман Сітарчук. В умовах змішаної форми навчання у зв’язку з карантинними обмеженнями викладачі кафедри історії України проф. Людмила Бабенко й доц. Олексій Гура, які забезпечують викладання навчальних дисциплін «Відносини між державою та релігійними організаціями» та «Основні аспекти становлення протестантизму в Україні», намагаються розширити горизонти пізнавальних можливостей магістрантів, формування їхніх теоретичних знань і професійних компетентностей.
З цією метою систематично використовується тісна співпраця з Відділенням релігієзнавства Інституту філософії НАН України, з яким діє угода про співпрацю, проводяться спільні наукові конференції, консультації тощо. Провідні науковці академічної установи А.Колодний, Л.Филипович, В.Титаренко, О.Бучма, П.Павленко та ін. є авторами підручників і фундаментальних досліджень з історії державно-конфесійних відносин, окремих конфесій, що є у фондах бібліотеки ПНПУ й використовуються у навчальному процесі.
Упродовж останніх двох тижнів 16, 18 і 25 листопада у режимі онлайн проводилися всеукраїнські науково-методологічні семінари в рамках проєкту «Релігія в особах» (куратор доктор філософських наук Людмила Филипович). До їх роботи долучалися викладачі і магістранти Дмитро Вознюк, Всеволод Ланін, Сергій Кінаш, Роман Тищенко. Спікерами семінарів були проректор Київської духовної академії УПЦ Володимир Бурега, Екзарх Константинопольської патріархії в Україні єп. Михаїл Аніщенко, священник старообрядницької релігійної громади Білокриницького обряду, науковець-дослідник Леонтій Варварич.
Вперше магістранти долучилися до одного з різновидів неформальної освіти, змогли безпосередньо задати питання учасникам і спікерам, глибше ознайомитися як з проблемами історії релігійних конфесій, так і особливостями здобуття духовної освіти в Україні. Важливими ціннісними настановами для студентської молоді стали слова єпископа Михаїла Аніщенка: «Перш ніж стати християнином, треба стати Людиною»; «Не гайте часу для того, щоб навчатися, а це потрібно для того, щоб мислити вільно!».
Цикл знайомств з лідерами загальнонаціональних та локальних релігійних спільнот у рамках проєкту «Релігія в особах» буде продовжуватися.