Історики долучилися до організації і відкриття нової виставки у Полтавському краєзнавчому музеї
Викладачі, студенти і випускники факультету історії та географії завжди перебувають в епіцентрі важливих суспільнозначущих подій, які хвилюють суспільство та мають велике значення для формування його духовних основ і самоідентифікації. Зокрема вони взяли безпосередню участь та долучилися до створення і відкриття виставки під назвою «Капелани. Духовний щит України». Головною ідеєю задуму є тема служіння Україні, відстоювання її суверенітету у російсько-українській війні, яка точиться на Сході. Вперше організатори показали роль військових капеланів Полтавщини у Збройних силах України, їх особливу місію, духовну опіку над воїнами та їхніми сім’ями.
На відкритті зав. кафедри історії України, докторка історичних наук Людмила Бабенко ознайомила присутніх з історією виникнення капеланського руху, його українським контекстом, навела численні приклади патріотичних ініціатив духовенства ПЦУ та УГКЦ в Полтаві й Полтавській області щодо підтримки волонтерського руху, допомоги населенню, дитячим закладам у зоні бойових дій. Вона також дала інтерв’ю та коментарі журналістам полтавських ЗМІ, привернула увагу присутніх до внеску в реалізацію ідеї виставки студентів-істориків Полтавського національного педагогічного університету. Так, науковий співробітник відділу етнографії ПКМ імені Василя Кричевського Андрій Барабаш, який є магістрантом факультету історії та географії (гр. ІО(го)-61), став головним рушієм організації цього заходу, про що зазначила завідувачка відділу Марія Пісцова. Він у складних умовах карантину зумів налагодити комунікацію з головними героями матеріалів експозиції – військовими капеланами, зібрав унікальні культові предмети повсякденного служіння, фрагменти бойової атрибутики, церковне та військове польове облачіння священників тощо. Капелан з 6-річним досвідом Григорій Ганзій передав для виставки кілька сотень дитячих малюнків, які надсилали бійцям діти.
Органічно вписалися у тему й дух виставки малюнки іншого історика – випускника магістратури спеціальності 032 Історія та археологія 2020 року Олексія Діяконенка. Цілу серію з кількох десятків малюнків талановитий юнак назвав «Атошні історії». Оригінальна техніка виконання й проникливі сюжети художнього втілення бачення істориком сучасної війни, в яку втягнута Україна, привернули увагу співробітників відділу новітньої історії музею. Олексію надійшла пропозиція надати свої роботи для іншої майбутньої виставки. Хвилюючу атмосферу створили щирі, мудрі й глибокі за змістом слова священників – військових капеланів. Виставка працюватиме до 15 вересня. Переглянути більше матеріалів можна за посиланнями
https://central-ua.tv/news/45471/
https://duhovnyfront.com.ua/8260-2/https://np.pl.ua/2020/07/