Студенти ПНПУ взяли участь у науковій конференції в Одесі
Для реалізації особистої освітньої траєкторії та формування м’яких комунікативних навичок здобувачів освіти важливе значення має участь у наукових конференціях. Особливо цінним у сучасних умовах воєнного часу є безпосередня комунікація, можливість відвідати інші університети та презентувати результати власних наукових досліджень. Так, 29 квітня здобувачі освіти факультету історії та географії групи ІА-33 Антон Березанський та факультету природничих наук та менеджменту групи ПБ-43 Анна Ковальчук взяли участь у науково-практичній конференції «Історія та археологія України: сучасні тренди», відвідавши Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського в Одесі.

Офлайн-формат участі в конференції дав можливість полтавським студентам не лише представити свої доповіді, але й поспілкуватися з студентами Одеських ЗВО – педагогічного університету, який приймав гостей конференції, та національного університету імені І. Мечникова. Викладачі кафедри історії України та її завідувачка проф. Олена Сєкерська відзначили як оптимістичну тенденцію до пожвавлення обміну досвідом студентських наукових пошуків, розширення можливостей внутрішньої академічної мобільності. Антона Березанського та Анну Ковальчук запросили на кафедру, де після знайомства і бесіди студенти вручили на згадку іміджеві сувеніри Полтавського національного педагогічного університету.

Конференція пройшла зацікавлено, була насичена жвавим обміном думками, дискусіями. Антон Березанський виступив із доповіддю на тему «Типологізація пічних кахель за зображеннями на прикладі археологічного матеріалу ранньомодерної Полтави» (науковий керівник доцентка Оксана Коваленко). Його дослідження, представлене у секції «Давня та середньовічна історія та археологія України», викликало схвальні відгуки наукових модераторів секції та слухачів – майбутніх істориків та археологів.

У другій секції «Регіональна історія та історичне краєзнавство» виступила Анна Ковальчук. Її тема «Історія Полтавського національного педагогічного університету в контексті історії Полтавщини» (науковий керівник професорка Людмила Бабенко) містила не лише аналіз наукових джерел, факти та узагальнення, але й транслювала за межами Полтавського регіону здобутки нашого ЗВО за більше, ніж столітню історію.

Участь у конференції, за твердженням самих учасників, стала чудовою нагодою для студентів ПНПУ імені В.Г. Короленка не лише презентувати власні наукові напрацювання, а й обмінятися досвідом із колегами інших ЗВО, поглибити знання в галузі історії та археології, долучитися до актуальних дискусій щодо сучасних трендів студентської науки.


Студенти отримали сертифікати учасників наукової конференції. Вони висловили щиру вдячність кафедрі історії України за увагу і гостинність, й зосібна викладачеві кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету Владиславу Ігоровичу Водьку за чудову пізнавальну екскурсію історичним центром Одеси. Наші студенти сподіваються на наступну не менш продуктивну й цікаву зустріч з новими друзями у Полтаві.