На конференції обговорювалися важливі теми сучасності : життєстійкість та формування національної ідентичності в умовах війни
У Полтавському національному педагогічному університеті 22 квітня відбулася конференція за участю науковців, психологів, представників органів влади і управління, студентів. Вона мала назву «Регіональна громадська платформа «Життєстійкість та національна ідентичність в суспільному вимірі» в межах тематики Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».


Ініціатором та організатором заходу став факультет психології і соціальної роботи. Участь у конференції взяли участь професорка кафедри історії України Людмила Бабенко та доцентка Тамара Жалій.

У розрізі проблематики, яку розробляє та реалізує через навчальні дисципліни, навчальні та виробничі практики, а також у виховній та просвітницькій роботі кафедра історії України, виступила начальник відділу охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА Олеся Старолат. Вона разом з очільницею департаменту Іриною Удовиченко є стейкголдерами освітньої програми «Історія та археологія» за спеціальністю 032 Історія та археологія першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів.

Тема виступу Олесі Олександрівни «Пам’ятники, пам’ятки, топоніми : закон про деколонізацію та його вплив на національну свідомість» була присвячена такому важливому інструменту формування національної ідентичності як публічний простір та його наповнення українським змістом. Вона на вдалих прикладах акцентувала увагу на пам’ятниках імперського минулого України, які виконували пропагандистську роль у минулому і продовжують виконувати її в умовах російсько-української війни, зокрема, пов’язані з подіями Полтавської битви.

Людмила Бабенко у доповіді на тему «Як виховати в собі українця?» зосередила увагу на ключових питаннях складників національної ідентичності, суб’єктів виховного процесу, методів просвітницької роботи з молоддю, громадськістю. Доповідачка також наголосила на даних соціологічних опитувань про мовну ситуацію в суспільстві, яка здебільшого в умовах війни стає чітким маркером ідентичності.

Тамара Жалій свій виступ присвятила темі «Юридичні терміноконструкти як форми правової визначеності щодо національної ідентичності в законодавстві України». Вона зосередила увагу на чинній термінології, яка надає вербальної чіткості різним аспектам виявів національної ідентичності, їх правового тлумачення. Як досвідчений викладач правових дисциплін, Тамара Віталіївна привернула увагу до виховання правової культури молоді, яка є важливим чинником громадянської свідомості.
На конференції з цікавими доповідями виступили також кандидатка економічних наук, депутатка Полтавської обласної ради Яніна Барибіна, кандидат наук з державного управління, голова постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки і культури Олег Діденко, начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Полтавській області Юрій Сулаєв, начальник Управління Державної служби якості освіти в Полтавській області Юрій Кращенко та інші.




Порушені проблеми та шляхи їх вирішення знайдуть відображення у процесі оновлення робочих програм та змісту навчальних дисциплін, які викладаються науково-педагогічними працівниками кафедри історії України.