Виробнича практика з музейної справи у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського День Гідності та Свободи

18.11.2024 р. в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського розпочалася виробнича практика з архівно-музейної справи за модулем 1 «Музейна справа», яка триватиме до 22. 11.2024 р. Її проходять здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання за спеціальністю 032 «Історія та археологія», ОП Історія та археологія, студенти групи ІА-43 (староста групи Світлана Дементій) під керівництвом доцента кафедри історії України Лариси Шаповал та музейного співробітника Оксани Сулими, яка презентувала напрямки фондової роботи музею.

Практика відбувається на базі музейної установи відповідно до чинної угоди про співпрацю ПНПУ імені В. Г. Короленка за складеною робочою програмою практики, яка затверджена відділом практик ПНПУ імені В. Г. Короленка. Марія Пісцова, завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу етнографії ознайомила з експозиційно-виставковою роботою музею на прикладі відділу етнографії ПКМВК та провела для практикантів майстер-клас з виготовлення вибійки на тканині та прочитала лекцію з історії техніки вибійки як виду народного мистецтва у виготовленні тканин для пошиття одягу та оздоблення інтер’єру народного житла.

21.11.2024 р. в День гідності та Свободи студенти-практиканти взяли участь у презентації збірників наукових праць «Полтавська Петлюріана» Випуск 9 (матеріали десятих петлюрівських читань, присвячених 145 річниці від дня народження С. Петлюри) та «Сьомі Череванівські наукові читання (на пошану професора А. С. Череваня). У збірниках вміщені статті, які розкривають актуальні проблеми історії України, історії релігії та Церкви, історичного краєзнавства, музейництва, етнології. Також, знайшла висвітлення діяльність діячів, які залишили помітний слід у різних сферах життя України, Полтавщини, зокрема постать Симона Петлюри як поборника за незалежність та свободу, Голови Директорії УНР, очільника української держави в роки Української революції 1917-1921 рр. Модератором заходу був заступник директора музею з наукової роботи Володимир Мокляк. Поважними гостями були заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко, голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка М. Кульчинський, заступник директора ДАПО Тарас Пустовіт. Науково-дослідницька діяльність ПКМВК активно продовжується в умовах воєнного стану в Україні.

Необхідність проходження студентами практики пояснюється потребою актуалізувати дослідження історико-культурної спадщини етносу, формувати бережливе і шанобливе ставлення до українських старожитностей, розвивати емоційно-моральну сферу особистості, її духовні потреби і ціннісні орієнтації.

You may also like...