На кафедрі історії України відбулося засідання робочої групи зрозробки/удосконалення освітньо-професійної програми «Історія та археологія»
Упродовж 2024–2025 навчального року члени робочої групи з розробки/удосконалення освітньо-професійної програми «Історія та археологія» першого (бакалаврського) рівня систематично приділяють увагу питанням якості її реалізації. На засіданні, яке відбулося 8 листопада, члени групи та викладачі кафедри обговорили кілька важливих питань. Гарантка ОПП проф. Людмила Бабенко звернула увагу присутніх на стан виконання такого освітнього компонента як курсові роботи. Вона зауважила, що відповідно до скорегованого навчального плану в цьому навчальному році здобувачі виконують дві курсові роботи – на 3 та 4 курсах. На 3 курсі робота тематично охоплює програмовий зміст археології, давньої та середньовічної історії. Перед остаточним затвердженням тематики курсових робіт члени групи перевірили її на відповідність з навчальним планом.
Також проф. Людмила Бабенко акцентувала увагу на анкетуванні, яке проводить відділ якості освіти навчально-методичного відділу університету. Зокрема на І курсі у групі ІА-12 анкетування було присвячене вивченню питання мотивації обрання освітньої програми та місця навчання першокурсниками. Зав. кафедри проф. Роман Сітарчук наголосив, що результати анкетування слід буде ретельно вивчити для врахування у профорієнтаційній роботі.
Доц. Лариса Шаповал поінформувала про початок виробничої архівно-музейної практики на ІУ курсі у групі ІА-43, яка передбачена навчальним планом. Виконання І-го модуля практики здійснюється в Державному архіві Полтавської області. Члени робочої групи та стейкголдери ОПП «Історія та археологія» директорка архіву Валентина Гудим та заступник директора з наукової роботи Тарас Пустовіт взяли участь у настановчій конференції практики на базі ДАПО. Заплановане їх запрошення на підсумкову конференцію з практики.
Про проходження виробничої практики з археологічної музеології на ІІІ курсі у групі ІА-33 та обговорення її завдань зі здобувачами освіти поінформувала керівник доц. Оксана Коваленко. Члени робочої групи торкнулися питання відповідності баз проходження навчальних та виробничих практик, урахування особливостей їх організації в умовах воєнного часу, вивчення думок студентів щодо удосконалення методики їх проведення.