БІЛІЧЕНКО Геннадій Васильович

БІЛІЧЕНКО Геннадій Васильович
(14 грудня 1972 — 13 квітня 2014)
Випускник 2001 року
Роки навчання: 1996 – 2001 роки – Історія (заочна форма)

Народився в селищі Камишне Кустанайської області Республіки Казахстан. У 1994 році після строкової служби в армії та закінчення Бобруйського автотранспортного технікуму переїхав на Полтавщину, у село Гожули, де жили батьки.

У червні 1995 року Геннадія Біліченка зарахували на військову службу в Службу безпеки України. Спершу працював оперативним водієм відділу «А» Управління СБУ в Полтавській області. А у липні 2009 року був атестований на офіцерську посаду: призначили оперативним співробітником відділу ЦСО «А» Служби безпеки України в Управлінні СБУ в Полтавській області. За час служби брав участь у 180 бойових операціях.

Загинув 13 квітня 2014 року о 9:00 ранку під Слов’янськом Донецької області при виконанні службового обов’язку. На співробітників Полтавського центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом напали проросійські сепаратисти, коли офіцери вели перемовини з місцевим населенням. Автомобіль із бійцями спецпідрозділу СБУ Альфа розстріляли з автоматів. Генадій був першим загиблим військовослужбовцем у російсько-українській війні на Донбасі. Цього ж дня, 13 квітня 2014 року, виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов підписав Указ про початок проведення АТО.

Нагороди та увічнення пам’яті.

  • За вірність військовій присязі та незламність духу Указом Президента України від 20 червня 2014 року капітан Біліченко Г.В. нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).
  • У грудні 2014 року в управлінні Служби безпеки України в Полтавській області відкрили меморіальну дошку на пошану полеглих співробітників. На ній викарбуване й прізвище капітана Геннадія Біліченка. Пам’ятка про Героя з’явилася і в музеї Управління.
  • 23 серпня 2016 року у межах заходів з відзначення Дня незалежності України в Полтаві урочисто відкрили меморіальну дошку Геннадію Біліченку, а 13 квітня 2017 року, в день третіх роковин з дня героїчної загибелі, поблизу Слов’янська – пам’ятник.
  • У 2016 році в селі Щербані біля Полтави вулицю Петровського перейменовано на вулицю Геннадія Біліченка.
  • 22 серпня 2020 року ентузіасти створили стінопис, присвячений Генадію Біліченку. Його портрет героя нині прикрашає одну із стін на вулиці, що носить ім’я Героя (у с. Щербані Полтавського району).

Джерела:

Біліченко Геннадій Васильович. URL : https://ssu.gov.ua/nashi-heroi/Bilichenko-Hennadii-Vasylovych

Біліченко Геннадій Васильович. Книга пам’яті полеглих за Україну. URL : https://memorybook.org.ua/2/bilichenko.htm

Капітан Біліченко Геннадій Васильович. Міжнародна Асоціація ветеранів підрозділів антитерору «Альфа» URL : https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=839968989407985&id=801917589879792&substory_index=0

Перший бій та перший загиблий війни на Донбасі. URL : https://museum.tck.pl.ua/pershyy-biy-ta-pershyy-zahyblyy-viyny-na/

Перший військовий, що загинув на Донбасі: до 50-річчя Героя російсько-української війни з Полтави Геннадія Біліченка. URL : https://polvisti.com.ua/gromady/pershyj-vijskovyj-shho-zagynuv-na-donbasi-do-50-richchya-geroya-rosijsko-ukrayinskoyi-vijny-z-poltavy-gennadiya-bilichenka/

Під Полтавою створили мурал у пам’ять про першого загиблого військовослужбовця у війні на Донбасі. URL : https://kolo.news/category/suspilstvo/21849