ПНПУ Історичний факультет

СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ «НАУКИ ПРО ЗЕМЛЮ» ТА «ГЕОГРАФІЯ»
ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ДРУГОМУ СТУДЕНТСЬКОМУ КРУГЛОМУ СТОЛІ
«ЕКОЛОГІЧНІ  ПРОБЛЕМИ  ГЕОЛОГІЇ»

23 квітня 2019 року на базі Полтавського коледжу нафти і газу відбувся ІІ-й міжвузівський студентський круглий стіл  «Геологія. Наука. Практика», на якому обговорювалися студентські наукові роботи, виконані з екологічних проблем геології.
В роботі круглого столу брали участь студенти Полтавського коледжу нафти і газу ПНТУ імені Юрія Кондратюка, кафедри географії та методики її навчання ПНПУ імені В.Г. Короленка, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу  та інших закладів вищої освіти. Зокрема з доповідями виступили:

  • Паливно-енергетичні ресурси Полтавської області та геоекологічні проблеми, зумовлені їхнім використанням (студентка 4-го курсу Федорко Наталія, науковий керівник - доц. Булава Л.М.);
  • Антропогенні зміни рельєфу Полтавщини (студентка 4-го курсу Бова Руслана, науковий керівник - доц. Мащенко О.М.).

По завершенню круглого столу студенти отримали сертифікати про участь.
Підготовлений до випуску збірник наукових статей студентів.


Студент факультету історії та географії переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з географії.

10 – 12  квітня 2019 року в Київському національному університеті  імені Тараса Шевченка на базі географічного факультету відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади серед студентів закладів вищої освіти України з географії. У олімпіаді брали участь 72 студенти 70 студентів з 14 класичних і 13 педагогічних ЗВО з 21 міста 20 областей України. Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка представляли студенти факультету історії та географії Пидаєнко Людмила, Давиденко Олександр і Погрібняк Максим. До складу журі олімпіади увійшов проректор з наукової роботи, доктор географічних наук, доцент кафедри географії та методики її навчання Сергій Миколайович Шевчук.

За результатами виконання теоретичного та практичного турів олімпіади перемогу здобув студент ІІІ курсу Давиденко Олександр.

Кафедр географії та методики її навчання щиро вітає Олександра з перемогою та бажає подальших успіхів!


 

Студент факультету історії та географії Євгеній Бондарчук
став переможцем Всеукраїнського конкурсу
студентських наукових робіт зі спеціальності «Історія та археологія»

10-11 квітня 2019 р. на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький) відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Історія та археологія». Факультет історії та географії ПНПУ імені В.Г. Короленка на підсумковій науково-практичній конференції, у рамках якої відбувався захист наукових робіт, представляв студент ІV курсу Євгеній Бондарчук з науковою роботою «Суспільні настрої й типи поведінки населення Полтавщини на завершальному етапі Другої світової війни (1943–1945 рр.)» (науковий керівник – проф. Бабенко Людмила Леонідівна, доктор історичних наук, зав. кафедри історії України). Він виборов почесне ІІІ місце і приніс у скарбничку наукових досягнень студентства ПНПУ диплом ІІІ ступеня переможця ІІ етапу конкурсу.
Є. Бондарчук продовжив добрі традиції розвитку студентських наукових досліджень на факультеті історії та географії. Зокрема, він три роки поспіль брав участь у Всеукраїнських наукових турнірах з історії у складі команди «Короленківці», олімпіадах, наукових конференціях, публікувався у наукових збірниках.

 


 

На історичному факультет відбулося урочисте засідання
ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Освітні й наукові виміри географії та туризму»

26 березня в читальному залі № 2 були підведені підсумки ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Освітні й наукові виміри географії та туризму» у форматі урочистого засідання, приуроченого до 30-ліття підготовки фахівців спеціальності «Географія» у Полтавському національному педагогічному університеті імені
В. Г. Короленка на історичному факультеті.
Надіслані до публікації матеріали охоплюють актуальні питання модернізації змісту і організації освітнього процесу у закладах вищої й загальної середньої освіти, що спрямований на формування професійної компетентності фахівців з географії та туризму і скомпоновані за тематичними напрямками: модернізація структури, змісту і методичних засад географічної освіти; природничо-географічні студії: методологія і практика; суспільно-географічні студії: теорія, українознавство, регіонознавство; географія рекреації й туризму. Широка географія авторів представлена освітніми та науковими закладами України, а також охоплює закордонних учасників із університетів Азербайджану (Азербайджанський державний педагогічний університет, Азербайджанський університет туризму і менеджменту) та Білорусі
(Барановицький державний університет).
Результати науково-педагогічної діяльності кафедри географії та методики її навчання, як співорганізатора конференції, репрезентували студенти – призери та учасники ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (Хмелевський Дмитро, Погрібняк Максим, Сафронов Олександр), співробітники (Мелконян Альвард) та перший завідувач кафедри Булава Леонід Миколайович, якого присутні привітали зі славним ювілеєм – 60-ти літтям.

Проректор з наукової роботи, доктор географічних наук Шевчук С. М. відкрив засідання конференції Студенти розпочинають роботу конференції виконанням «Гімну географів»
Заступник голови Полтавської обласної ради Ханко А. М. вручає Булаві Л.М. подяку за багаторічну сумлінну працю, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди 60-річчя від дня народження

 


 

25 березня 2019 року на засіданні Вченої ради історичного факультету після всебічного попереднього обговорення і дискусій було прийнято рішення (кількістю голосів яка далеко більша за конституційну – із 29 членів Вченої ради, 26 – «ЗА») просити Вчену раду ПНПУ імені В.Г.Короленка перейменувати історичний факультет на факультет ІСТОРІЇ та ГЕОГРАФІЇ.
     Дякую всім за конструктивізм і толерантність та сподіваюся, що Вчена рада ПНПУ підтримає це рішення, а факультет із новою назвою досягне ще більших успіхів

Декан факультету проф. Кравченко П.А.

 


Перемога студента кафедри географії та методики її навчання Хмелевського Дмитра у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
за спеціальністю «Науки про Землю (гідрометеорологія)»

21-22 березня 2019 р. в Одеському державному екологічному університеті проводилася підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Науки про Землю (гідрометеорологія)» на якій з доповідями-захистами виступило 23 студента. Серед них – студент 2 курсу історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – Хмелевський Дмитро. Він поділився результатами своїх досліджень на рідній річці Ворскла, які проводив під науковим керівництвом к. геогр. н., доц. кафедри географії та методики її навчання В. Г. Смирнової. Конкурсна комісія оцінила високий науковий рівень виконання роботи та доповіді-захисту Хмелевського Д. на тему «Просторово-часовий аналіз термічного режиму та процесів евтрофікації річки Ворскла», тому студента нагороджено дипломом II ступеня.

Виступ Д. Хмелевського з доповіддю Одеський державний екологічний університет – базовий ВНЗ для проведення II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності Науки про Землю (гідрометеорологія)
Д. Хмелевський проводить польові спостереження на р. Ворскла

 


Новини оновлюються на головній сторінці сайту університету http://pnpu.edu.ua/ua/