ПНПУ Історичний факультет
Культурне життя

    Виховна робота на факультеті є одним із провідних напрямів підготовки фахівців-педагогів як нової генерації української інтелігенції.
    Викладацький колектив постійно опікується виховним процесом, осередками якого є академічні групи, очолювані кураторами. Відповідає за цю ділянку факультетської діяльності заступник декана з виховної роботи доцент Ю.В. Вільховий.
    Метою виховної роботи на факультеті є формування у студентів високого професійного інтелекту, культури поведінки, гуманістичного світогляду, національної самосвідомості і патріотизму, інтелігентності, дисциплінованості, стійкого імунітету до шкідливих звичок.
Згідно з рекомендаціями концепції виховної роботи у її змісті на факультеті виділялися такі основні напрямки: національно-громадянське, моральне, політичне, правове, трудове, екологічне, фізичне, естетико-художнє виховання.
    Принципи, покладені в основу виховної роботи, передбачають: безперервність виховного впливу, єдність навчальної та виховної роботи; єдність теорії та практики; демократизм, гуманізм; варіативність форм і методів виховної роботи; співробітництво, співтворчість студентів і викладачів; стимулювання ролі студентського самоврядування.
    На факультеті створена художня рада, котра займається організацією цікавого і змістовного дозвілля студентства. Серед улюблених традиційних заходів великою популярністю користуються щорічні огляди художньої самодіяльності першокурсників «Знайомтесь, І-й курс», урочистості до Дня вчителя, Всесвітнього дня студентства, прощальне шоу п’ятикурсників «За сто днів до наказу», гала-концерт «Зірки істфаку», поетичні світлиці за участю поетично обдарованих студентів тощо.
    Оглядом творчих сил студентів і викладачів є щорічний „Тиждень історичного факультету”, зміст і форми якого акумулюють науковий, виховний, художній потенціал колективу.
На факультеті працюють добре знані в університеті і поза його межами вокальний ансамбль, що має звання «народний» – «Тисяча років музики» (худ. керівник — доц. І.В.Цебрій), народний фольклорно-пісенний гурт „Чебрець”, гурток аеробіки, факультетський театр „Фабула”.
    Кожен із напрямків виховної роботи здійснюється в системі загального впливу, створюючи атмосферу співпраці, творчої взаємодії, стверджуючи високі моральні норми.